IX Ogólnopolski Konkurs Informatyczny im. ks. Józefa Tischnera – MIKROPROFESOR
Data dodania: 2012-06-04 07:09:02

Zakończył się IX Ogólnopolski Konkurs Informatyczny im. ks. Józefa Tischnera – MIKROPROFESOR, na który Centrum Przedsiębiorczości S.A. w Woli udostępniło komputery przenośne.

Na finalistów, którzy zjechali do Łopusznej w piątek 18 maja, czekały przeróżne atrakcje: spotkanie z legendą Solidarności, doradcą prezydenta Henrykiem Wujcem, wyprawa do grobu księdza profesora, gdzie uczestnicy złożyli kwiaty, wycieczka śladami Tischnera wraz z bratem księdza profesora, panem Kazimierzem, podczas której m.in. odbył się pokaz produkcji tradycyjnych serów podhalańskich i oczywiście degustacja. W bacówce na hali młodzież mogła przekonać się ile wysiłku i pracy kosztuje przygotowanie wyśmienitego wędzonego oscypka, o którym ku zaskoczeniu wszystkich dużo opowiadał pan Henryk Wujec, częsty gość na Podhalu. Zaraz po Mszy św. celebrowanej przez proboszcza Łopusznej – księdza Pawła Potocznego, finaliści wraz z opiekunami udali się do Gminnego Ośrodka Kultury aby „zażyć” odrobiny folkloru i wziąć udział w przedstawieniu zespołu regionalnego „Łopuśnianie”. Tam też mogli oglądać pamiątki gromadzone po „kapelanie Solidarności” – księdzu Tischnerze.
W sobotę o godzinie 19.30 rozpoczęła się uroczystość wręczenia nagród.
Laureatem tegorocznej edycji konkursu został Dariusz Pisula z Częstochowy, uczeń Technikum nr5 Technicznych Zakładów Naukowych im. gen. Władysława Sikorskiego w Częstochowie, opiekunem ucznia jest pani Renata Puchała. Darek reprezentuje woj. śląskie.
Końcowa klasyfikacja:
1. Dariusz Pisula – Częstochowa, woj. śląskie
2. Sławomir Dańczak – Warszawa, woj. mazowieckie
3. Łukasz Obraniak – Wałbrzych, woj. dolnośląskie
4. Mateusz Jędrzejczyk – Dębica, woj. podkarpackie
5. Piotr Garbuz – Sokółka, woj. podlaskie
6. Mateusz Majewski – Lubsko, woj. lubuskie
7. Kamil Kątny – Mikołów, woj. śląskie
8. Janusz Błonk – Sierakowice, woj. kujawsko-pomorskie
9. Małgorzata Jaszkiewicz – Zaniemyśl, woj. wielkopolskie
10. Kamil Patryk Szoka – Sokółka, woj. podlaskie

| Wstecz |


Copyright 2000-2008 CP S.A.

Powered by imitech.pl